אודות

ברוכים הבאים

עו"ד ויקי פוני, דיני משפחה ומעמד אישי

מחויבות. אחריות. ניסיון מוכח

עו"ד פוני נשואה לאבי ואם לעמית ורוני. 

בעלת ניסיון מקצועי רב בתחום דיני המשפחה ובמשפט הפלילי, בייצוג בתיקים מורכבים ותקשורתיים בעבירות צווארון לבן והלבנת הון.

חברה בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 2007, בעלת תואר ראשון במשפטים (LL.B) ותואר ראשון במדעי החברה (B.A) ומוסמכת לעריכת יפוי כוח מתמשך לפי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות.   

מנהלת משרד עו"ד עצמאי ומעניקה טיפול משפטי בסוגיות משפחתיות מורכבות, לרבות; ייצוג בתיקי גירושין בפני בתי המשפט לענייני משפחה ובפני בתי הדין הרבניים, ניהול הליכי מזונות ומשמורת ילדים, רכוש ופירוק שיתוף, צווי הגנה והרחקה וכיוצ"ב. כמו כן, מתמחה בעריכת הסכמי ממון וגירושין, עריכת צוואות והסכמי מתנה, וייצוג בהליכים הנוגעים לירושות, צוואות ואפוטרופסות.  

איך הגעתי לדיני משפחה

התחלת הדרך

בתחילת דרכי כעו"ד עצמאית התמחתי וייצגתי בתחום הפלילי וצווארון לבן. עבדתי יום ולילה וניהלתי תיקים פליליים מאתגרים, תקשורתיים ומורכבים משפטית. ועדיין, משהו הרגיש לי חסר. לא שלם. 

לימים נחשפתי לתחום דיני המשפחה – וההבנה שזהו התחום שבו אני רוצה לעסוק לא איחרה להגיע. 

ההזדמנות

גם בפלילים וגם במשפחה מדובר בנושאים רגישים מאוד של גוף ונפש – הרגישות הגבוהה, הטיעונים, הטקטיקה המשפטית, וליווי הלקוח – זהים בין שני התחומים. 

לאחר תקופה ארוכה בה ניהלתי תיקים בתחום המשפט הפלילי, לצד תיקים בדיני משפחה, קיבלתי הצעה לשיתוף פעולה מקצועי באחד המשרדים הוותיקים והמוכרים בתחום דיני המשפחה בישראל, עמו עבדתי מס' שנים, וייצגתי בכלל התחומים בדיני המשפחה והמעמד האישי. 

הבשורה שלי

בתחום דיני המשפחה מצאתי את נקודת החיבור בין  ערך המשפחתיות, יחסי אנוש ועשיית צדק, לבין הניסיון המקצועי שצברתי ברבות השנים – בניהול תיקים משפטיים ובייצוג לקוחות בבתי משפט. 

וזו הבשורה שלי – לכל מי שמבקש/ת לעבור הליך גירושין באופן מכובד וראוי, תוך שמירה על מכלול האינטרסים ובמינימום נזקים – יש דרך לעשות את זה.

 

פעילויות נוספות

עו"ד ויקי פוני כיהנה (בהתנדבות) במשך 4 שנים כיו"ר ועדת מכרזים וחברת ועד מנהל בביה"ס לאומנויות תלמה ילין. במסגרת תפקידה לקחה חלק בקבלת החלטות על תקציבים, גיוס כספים ומתן ייעוץ משפטי. 

מנהלת תיקי פרו בונו (בין 2-3 תיקים בשנה). 

פעילה בקרב קהילת ילדים ובוגרים בעלי צרכים מיוחדים. 

למה אני עוסקת בדיני משפחה?

כאמא לשתי בנות בוגרות וכרעייה, משפחה בשבילי זה ערך עליון. אני חושבת שהמשפחה זה הדבר החשוב ביותר – זה המרכז זה העיקר. על אחת כמה וכמה בהליך גירושין – כשהכל מתפרק, יש להקפיד ולשמור על כבוד הדדי ומשפחתיות, ולהגיע לפתרונות  מטיבים עם כל הנוגעים בדבר – במיוחד הילדים. כעורכת דין לענייני משפחה יש לי את הזכות (והחובה) להוביל לקוחות, גברים ונשים, בעת משבר בדרכים ראויות, תוך ראיית טובתם וטובת כלל המשפחה. אלחם בדיוק כפי שמגיע על כל הזכויות בנחישות ובאנושיות. 

הסכמי ממון

הסדרת מערכת היחסים הכלכלית בין בני הזוג, באמצעות הסכם ממון כללי או הסכם ממון ספציפי - קודם לנישואין (טרום נישואין), במהלכם או בסיום הקשר.

הסכם גירושין

ליווי וניסוח הסכם להסדרת כל ענייניהם של בני זוג נשואים המעוניינים להתגרש בהסכמה, באופן מקיף וצופה את העתיד בכל הנוגע לגירושין, מזונות ילדים, משמורת ילדים וחלוקת זמני שהות, חלקות רכוש וזכויות צבורות.

ייצוג בבתי הדין הרבניים

הגשת תביעת גירושין, תביעת כתובה, ניהול הליכים לשלום בית, תביעת מזונות אישה וטיפול בכלל העניינים הנלווים (כרוכים) לגט בבית הדין הרבני.

תביעות רכוש

ניהול תביעות לחלוקת רכוש בין בני זוג בהתאם לחוק יחסי ממון או חזקת השיתוף, לרבות הליכים לפירוק שיתוף נכס במקרקעין, מתן פסק דין הצהרתי לבעלות על רכוש, סילוק יד ודמי שימוש.

מזונות ומשמורת ילדים

ייצוג בתביעת משמורת אם או אב, משמורת משותפת, חלוקת זמני שהות בין ההורים ומתן צווים לשמירת מצב קיים. ניהול הליכי מזונות ילדים, לרבות קביעת ההורה המרכז, פסיקת הוצאות מדור ואחזקת מדור, הוצאות חינוך והוצאות רפואיות.

ידועים בציבור והסכמי חיים משותפים

ליווי וניסוח הסכם לחיים משותפים בין בני זוג שלא נישאו כדת משה וישראל. ניהול הליכי פירוד בעניינם של ידועים בציבור בבית משפט לענייני משפחה, לרבות חלוקת רכוש, עניינים הקשורים בילדי הצדדים, וכן ירושת בן/ת זוג הידוע בציבור.

ירושות וצוואות

ניסוח צוואות, הגשת בקשה למתן צו ירושה ובקשה לקיום צוואה, ניהול הליך התנגדות לצוואה, ניהול עזבון ועריכת הסכמים בין יורשים.

יפוי כח מתמשך

מוסמכת לעריכת יפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון לפי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות.

אפוטרופסות

ניהול הליכי מינוי אפוטרופוס לגוף ולרכוש זמני ו/או קבוע, מתן צווי מניעה והגנה על רכוש האדם שמונה לו אפטרופוס והגשת בקשה לקביעת תומך החלטות.

צווי הגנה ומניעת הטרדה מאיימת

ייצוג ומתן מענה משפטי מיידי לצורך הגשת בקשה לצו הגנה (במקרים של אלימות), ולצו מניעת הטרדה מאיימת (במקרים של פגיעה בפרטיותו של אדם בדרך איומים, מעקב, הטרדה בעל-פה, בכתב או בכל אמצעי אחר).